Reklama

Kastracja systemowa

Kastracja systemowa

05.01.2010
Czyta się kilka minut
Ustawa "kastracyjna", zaostrzająca kary i zmuszająca pedofilów do poddania się leczeniu, miała nam dać poczucie bezpieczeństwa. Jednak pozostanie ono złudzeniem, dopóki przestępcy seksualni nie będą w Polsce leczeni skutecznie.
Z

Zaczęło się we wrześniu 2008 r. od sprawy Krzysztofa B., 45-letniego kazirodcy z Grodziska koło Siemiatycz, który przez 6 lat więził i gwałcił nastoletnią córkę. Kilka dni po ujawnieniu sprawy Donald Tusk zapowiedział zaostrzenie kar dla pedofilów oraz wprowadzenie "chemicznej kastracji". "Nie sądzę, żeby wobec takich indywiduów, takich kreatur, można było zastosować termin »człowiek«" - powiedział.

Proces legislacyjny dotyczący leczenia i karania pedofilów potoczył się w tempie jak na polskie warunki ekspresowym: ustawa "kastracyjna" przeszła przez Sejm we wrześniu 2009 r., a dwa miesiące później doczekała się podpisu prezydenta.

Jakoś to będzie

Sprawie towarzyszył pojęciowy chaos. Ustawa, podobnie jak jej wcześniejsze zapowiedzi, niewiele miała wspólnego z robiącym karierę hasłem "chemicznej kastracji...

15338

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]