Reklama

„Karate po polsku”

„Karate po polsku”

03.12.2012
Czyta się kilka minut
Tekst Michała Olszewskiego wywołał falę komentarzy na naszym profilu FB. Czy naprawdę rację bytu w Polsce ma wyłącznie ten, kto mówi i myśli radykalnie? Czy jesteśmy na mapie świata wyjątkiem? Zapraszamy do dalszej dyskusji.
M

Magdalena Antrobus: Dlatego wyjechałam z Polski. Polska mentalność była dla mnie zbyt spolaryzowana, zbyt czarno-biała, zbyt bazująca na emocjach, nie na wyważonym rozumowaniu.

Maja Stelmaszczuk: Wszyscy wyjechać nie mogą, a niektórzy nie chcą, chcą żyć w swoim kraju po prostu normalnie, co oczywiście jest nie lada wyzwaniem – Polska dla hardkorów!

Marcin Bednarski: „Polska mentalność była dla mnie zbyt spolaryzowana”. Polska? A ja i cały legion moich znajomych to jesteśmy eksportowi? Wydaje mi się, że takie poglądy ma bardzo wielu ludzi. Oskarżam media o zaniżanie standardów w celu behawioralnego szczucia, bo to się zawsze i wszystkim lepiej sprzedaje.

Aleksandra Grotowska: Racja, co do mediów. A co do ludzi o umiarkowanych poglądach – może są nie tyle eksportowi, co niszowi? Może tak nas media...

2155

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]