Reklama

Kalkulacje pod bacówką

Kalkulacje pod bacówką

10.09.2012
Czyta się kilka minut
Od dawna wiadomo, że największym atutem Platformy Obywatelskiej jest Prawo i Sprawiedliwość.
O

Od dawna wiadomo, że największym atutem Platformy Obywatelskiej jest Prawo i Sprawiedliwość. Od dawna po kawiarniach, dla rozrywki rzecz jasna, powstają teoretyczne modele, w których podstawowym założeniem jest taka przemiana PiS-u, że przestaje być dla PO niezbędnym podkładem, a staje się problemem. Szkieletem takich fantazji bywa coś, z czym akurat mieliśmy do czynienia. Tym razem nie podczas pogwarek amatorów, lecz w politycznym realu, parę dni temu.

Słowa premiera Tuska, że woli, gdy PiS bawi się kalkulatorem niż zapałkami, mogą być miłe dla ucha, ale są raczej przykre, głównie dlatego, że sądzi on dokładnie na odwrót. Premier, wyrażając fałszywą radość z pisowskiej zabawy kalkulatorem, zastosował zabieg bardzo prosty. Naprzeciw ma bowiem ludzi obłożnie przekornych, którzy zawsze, ilekroć on wyznaje z rozbrajającym uśmiechem, iż się z czegoś cieszy, uzbrajają się,...

3045

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]