Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Jezus gorszyciel

Jezus gorszyciel

31.05.2015
Czyta się kilka minut
Żyć z Jezusem nigdy nie było łatwo, szczególnie Jego najbliższym.
P

Począwszy od rodziny, a skończywszy na apostołach, Jezus wciąż wprawiał wszystkich w zakłopotanie, zaskakiwał, przerażał, a nawet gorszył. Przypuszczano, że postradał zmysły, wręcz – że działa na polecenie Belzebuba, a nie Ducha Bożego. W pewnym momencie także „Jego Matka i bracia” ulegli tej czarnej legendzie i postanowili wpłynąć na Jezusa, powstrzymać Go przed dalszym działaniem. Nasłuchawszy się oskarżeń pod adresem krewnego, mogli się obawiać, że jeśli Jezus będzie dalej postępował w tak „szalony” sposób, źle skończy. W końcu przeciwko Niemu występowali przedstawiciele ówczesnego establishmentu politycznego i religijnego, ale i tzw. zwykli ludzie. Gdzie więc szukać przyczyn tego tragicznego w skutkach nieporozumienia?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta, ale niezmiernie trudna do przyjęcia. W zetknięciu z Jezusem zarówno grzesznik, jaki święty czuje się nieswojo, wpada w...

3059

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Po odejściu Jezusa z tego świata rychło (w skali historii) wszystko wróciło do normy, Jego nauczanie zostało odpowiednio przeinterpretowane (zajęło to parę wieków, ale w końcu się udało) i przestało gorszyć establishment.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]