Reklama

Jest tylko życie

Jest tylko życie

20.03.2016
Czyta się kilka minut
„Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!”.
O. Wacław Oszajca
T

Tak w wielkanocny poranek pozdrawialiśmy się u nas na wsi, na Zamojszczyźnie. Przedtem starszym kolegom, którzy pilnowali Pana Jezusa w grobie, zazdrościliśmy pozłocistych hełmów i strażackich toporków. Pamiętam jednak, że na studiach, zwłaszcza na wykładach z biblistyki, niejednego z nas zaczęły nachodzić wątpliwości. Urok machania palmami, mosiądz kasków i kazania proboszcza nie były w stanie zaspokoić głodu młodych umysłów. Jaki sens ma grzebanie zmarłego na trzy niecałe dni tylko po to, żeby mógł na nowo ożyć i tryumfalnie wyjść z grobu? Wtedy takie myśli wydawały się heretyckie. Dziś przeciwnie – zmuszają nas do wysiłku.

Co chcemy powiedzieć opowieścią o zmartwychwstaniu? Czy to, że Jezus od piątku do soboty był martwy – czyli przestał istnieć? A jeśli istniał nadal, to czy tylko jako Syn Boży, czy z człowieczeństwa pozostała Mu jedynie dusza? Tak czy inaczej, czasownik „...

3102

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]