Reklama

Jakie będą Rzeczypospolite

Jakie będą Rzeczypospolite

09.06.2014
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie,
c

czyż jest coś cenniejszego niż pokolenia przyszłe, niż dzieci nasze – milusińscy nasi, kruszynki i podrostki, smyki i berbecie, urwipołcie kochane? Młódź piękna płci obojga, na wszystkich szczeblach edukacji wiedzę zgłębiająca? Przyszłość i nadzieja nasza? Czyż wysiłków nie powinniśmy zogniskować na tych, co wkrótce stery Kościoła i Ojczyzny w swe krzepkie dłonie uchwycą i statek zmurszały na właściwszy kurs skierują? Czyż nie takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie?
A młodzież dorodna nam rośnie, że aż strach! Ze skarbca doświadczenia rodzicieli czerpać potrafią, a zarazem własny szlak chcą wytyczać. Trzeba tych młodych, drogi Piołunie, co sił wspierać, odwagi im dodawać, niezachwianą pewnością siebie natchnąć. Bo młodość prawdę mówi, względów się wyrzeka!
Ma też już nadwiślańska młodzież własnych rzeczników, co w przenikliwości sądów nawet stuletnich...

3953

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]