Reklama

Sztuka kuszenia

Sztuka kuszenia

19.11.2012
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie, czara mojego gniewu bliska jest przelania, a zapewniam Cię – nie chciałbyś zobaczyć swego stryja, jak traci nad sobą panowanie.
Fot. Grażyna Makara
T

Ty jednak uparłeś się igrać z ogniem. Już drugi raz z rzędu donosisz mi o wydarzeniu, które w Twoim przekonaniu powinno mnie zachwycić. Tyle że mnie nie zachwyca. Biedny głupcze... Byłeś, jesteś i pozostaniesz diabłem pośledniego kręgu. Od wielkich mistrzów ciemności dzieli Cię nieskończona nieskończoność.

Otóż nad Wisłą – piszesz rozgorączkowany – pojawiła się wystawa artysty, którego jedna rzeźba zwróciła Twoją uwagę. To klęczący Adolf Hitler, który składa ręce do modlitwy.

Nie przeczę – galerie nie są przestrzenią diabłom obcą. W ogóle w świecie nie ma miejsc, gdzie byśmy nie zaglądali. Slumsy i wille, uniwersytety, szkoły, stadiony, kościoły i klasztory, szpitale, dworce, przytułki... Musimy być wszędzie, skoro nawet na krok nie możemy ustąpić Nieprzyjacielowi. Tyle że nie wystarczy po prostu być – trzeba jeszcze znaleźć optymalną metodę kuszenia. Maksymalnie...

4121

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]