Reklama

Jakby nigdy nic

Jakby nigdy nic

26.04.2011
Czyta się kilka minut
2. Niedziela Wielkanocna
J

Jezus zachowuje się tak, jakby nigdy nic złego pomiędzy Nim a uczniami nie zaszło. Jakby nie było ani aresztowania, ani procesu, ani tym bardziej szubienicy. Owszem, na Jego ciele wciąż widać ślady po tych przeżyciach, ale Jezus się z nimi nie obnosi, przeciwnie, pokazuje je tylko na wyraźne - mniejsza, że małoduszne - życzenie, np. Tomasza.

Znowu, jakby nic się nie stało złego, apostołowie spotykają się z Jezusem jak dawniej, najczęściej przy stole, przy posiłku. Z tą jednak różnicą, że Jezus, wciąż ten sam, jakim Go znali sprzed śmierci, ale nie taki sam. To Jego pojawianie się i znikanie nie jest, przepraszam, zabawą w chowanego, ale pokazuje, w jaki sposób Jezus żyje nadal teraz i tutaj. Chcąc Go zobaczyć i usłyszeć, wcale nie trzeba ruszać się z miejsca, jak to bywało dawniej. Jeśli Jezus był w Jerozolimie, nie było Go w Kafarnaum. Od momentu śmierci...

3189

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]