Reklama

Jak wyjść z twarzą?

Jak wyjść z twarzą?

21.10.2013
Czyta się kilka minut
W ubiegłym tygodniu w Parlamencie Europejskim odbyła się konferencja o przyszłości Ukrainy, na pytania mediów odpowiadali m.in. Pat Cox i Aleksander Kwaśniewski, odpowiedzialni za unijną misję w Kijowie.
Z

Z ich odpowiedzi i rozmów kuluarowych można było wnioskować, że ukraiński prezydent Wiktor Janukowycz chce zezwolić więzionej ekspremier Julii Tymoszenko na leczenie w Niemczech. Pytanie tylko: jak ma to zrobić, by wyjść z twarzą? Janukowycz nie jest wspaniałomyślny i nie chce decydować osobiście: chce podzielić się odpowiedzialnością z parlamentem (przygotowanie stosownej ustawy) i sądem (przygotowanie procedur wyjazdu). Także wcześniej Janukowycz chciał rozmyć swą odpowiedzialność: liczono, że dojdzie do zmiany sowieckiego jeszcze prawodawstwa, z mocy którego sądzono Tymoszenko. Teraz pojawia się pytanie: czy parlament zdoła tak szybko zmienić prawo?
Europa – w osobach Coxa i Kwaśniewskiego – apeluje o choćby częściowe ułaskawienie byłej premier, które nie oznaczałoby przywrócenia jej biernego prawa wyborczego. Od rozwiązania sprawy Tymoszenko zależy podpisanie przez Kijów...

1799

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]