Reklama

Jak w domu

Jak w domu

01.10.2012
Czyta się kilka minut
Mamy elity, które potrafią tylko klęczeć – powiedział w sobotę na odchodnym Jarosław Kaczyński, i jest to spostrzeżenie, jak zwykle w mowie prezesa, uderzająco obszerne i dające do myślenia.
K

Każdy żyjący w złudzeniu, że należy do świata jakiejkolwiek elity, spogląda od owej soboty w lustro. Ponuro, bo pierwszy z brzegu, najpłytszy podręcznik historii, z których wiele ludzie elit mają przewertowane, barwnie opowiada, jak kończą klęczące elity, gdy budzą się rześcy rewolucjoniści. Znalezienie się w składzie elit w czasach pobudki to pech, bycie w elicie na chwilę przed tzw. ostatecznym zwycięstwem, jak się wyraził prezes – to pech pechów. Z racji przeróżnych historycznych zwycięstw, te ostateczne działają na wyobraźnię najpełniej. Stąd chyba, od tyłu do głowy wpada myśl paniczna, by jak najprędzej wypisać się z elit i natychmiast zapisać do PiS-u. Nie będzie to wcale proste ani przyjemne, na pewno też nie będzie się wiązać ze zmianą pozycji.

Prezes nie wskazał precyzyjnie, komu ma za złe, kto konkretnie klęczy, nie powiedział też, przed kim i jak zwykle w takich...

2572

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]