Reklama

Inny świat

Inny świat

17.08.2020
Czyta się kilka minut
To rezultat współ-bycia z bohaterami i uczestnictwa w codzienności, ale też mnóstwa lektur. I zapis wielu seansów „historii mówionej”.
D

Dalekowysoko” w Himalajach, przy granicy Indii z Tybetem okupowanym przez Chiny leży dolina Spiti. Jej mieszkańcy są buddystami, mówią językiem z grupy zachodniotybetańskiej. Stamtąd pochodzi Tenzin, mniszka w klasztorze w McLeod Gandź koło Dharamsali, gdzie znajduje się siedziba XIV Dalajlamy i tybetańskich władz na uchodźstwie. „Czuję się wolna w klasztorze – mówi Tenzin. – Wolna od kołowrotu pragnienia, nienasycenia i znów pragnienia. Staram się żyć w akceptacji i nieprzywiązaniu”. Autorkę połączyła z nią „siostrzeńska” przyjaźń, od kilku lat corocznie ją odwiedza, razem odbyły wyprawę do rodzinnej wioski Tenzin.

„Siostra” jest dla mnie kluczem do bardzo od nas odległego świata, który Hankę Grupińską zafascynował, który poznaje od dziesięciu lat i który postanowiła opisać. Przyjmując jako zasadę usunięcie siebie z pierwszego planu, osłabienie filtru własnego ego. Także:...

3308

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]