Reklama

Ładowanie...

Innego światła nie będzie

23.11.2010
Czyta się kilka minut
Szarość podszyta szaleństwem to mieszanka wybuchowa.
P

Ponad 100 kilometrów przed Warszawą z okien pociągów, które jadą Centralną Magistralą Kolejową, widać fabrykę płytek ceramicznych w Opocznie, jeden z najnowocześniejszych zakładów w kraju. W systemie czterozmianowym, przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, powstaje tam glazura we wszystkich barwach tęczy (najnowsza oferta: m.in. Palette, Polinesia, Artiga, Lagos, Lazio, Carrara).

Nie ma koloru, którego nie można byłoby kupić w Opocznie, od głębokich czerni, przez seledyny, błękity, barwy nasycone mniej lub bardziej, na bieli kończąc. Opoczno mebluje nie tylko łazienki, przedpokoje i kuchnie, ale też nasze głowy, proponując schludną, czytelną kolorystykę, nowoczesne wnętrza, czystość i porządek.

Praca wre w krajobrazie szczególnym - za fabryką rozciągają się dzielnice szarych domków jednorodzinnych, na horyzoncie majaczą pe­erelowskie bloki...

12546

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]