Reklama

Ładowanie...

Idą czasy nowe

28.03.2004
Czyta się kilka minut
Nie było niespodzianki: przewodniczącym Konferencji Episkopatu został abp Józef Michalik z Przemyśla, a jego zastępcą - abp Stanisław Gądecki z Poznania.
1

18 marca, na kilka godzin przed głosowaniem, przed siedzibą sekretariatu KEP rozłożyła się pikieta. Odmawiany przez megafon różaniec i kilku staruszków z dyżurnym transparentem “Św. Andrzeju Bobolo, patronie Polski, przed masońską Unią Europejską obroń nas" - dyżurnym, bo można go było zobaczyć już podczas ostatniej papieskiej pielgrzymki (2002 r.) bądź na zeszłorocznym Zjeździe Gnieźnieńskim. Był jednak też nowy slogan, nawiązujący do wyborów: “Prosimy o Polaka".

Poprzedniego dnia z apelu demonstrantów zażartował Prymas. Zapytany, jakimi cechami winien odznaczać się nowy przewodniczący, odparł: “Musi być biskupem, być wierzący i mówić po polsku". W tym czasie na dziennikarskiej giełdzie kandydatów dominowało jedno nazwisko: abp Michalik. W dalszej kolejności wymieniano abp. Gądeckiego, bp. Stanisława Wielgusa (Płock) i abp. Henryka Muszyńskiego (Gniezno)....

11858

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]