Reklama

Idą czasy nowe

Idą czasy nowe

28.03.2004
Czyta się kilka minut
Nie było niespodzianki: przewodniczącym Konferencji Episkopatu został abp Józef Michalik z Przemyśla, a jego zastępcą - abp Stanisław Gądecki z Poznania.
1

18 marca, na kilka godzin przed głosowaniem, przed siedzibą sekretariatu KEP rozłożyła się pikieta. Odmawiany przez megafon różaniec i kilku staruszków z dyżurnym transparentem “Św. Andrzeju Bobolo, patronie Polski, przed masońską Unią Europejską obroń nas" - dyżurnym, bo można go było zobaczyć już podczas ostatniej papieskiej pielgrzymki (2002 r.) bądź na zeszłorocznym Zjeździe Gnieźnieńskim. Był jednak też nowy slogan, nawiązujący do wyborów: “Prosimy o Polaka".

Poprzedniego dnia z apelu demonstrantów zażartował Prymas. Zapytany, jakimi cechami winien odznaczać się nowy przewodniczący, odparł: “Musi być biskupem, być wierzący i mówić po polsku". W tym czasie na dziennikarskiej giełdzie kandydatów dominowało jedno nazwisko: abp Michalik. W dalszej kolejności wymieniano abp. Gądeckiego, bp. Stanisława Wielgusa (Płock) i abp. Henryka Muszyńskiego (Gniezno)....

11858

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]