Reklama

I to, i to

I to, i to

06.04.2007
Czyta się kilka minut
Nie mam pojęcia, ilu dokładnie ludzi dotyczy każda z tych dwu spraw, wiem tylko, że co najmniej setek tysięcy. Obie sprawy różni wszystko prócz jednego: dzieją się tu i teraz.
P

Pierwszą z nich zajmie się już niebawem paruset specjalnie powołanych pracowników sporej rangi. Raczej dobrze płatnych. A skutki ich działalności odbiją się na losach bardzo wielu moich rodaków (licząc z rodzinami, kilkaset tysięcy pomnożyć trzeba przez trzy, cztery albo więcej). Druga sprawa stanowi na razie przedmiot działań bardzo niewielu, bo tylko świetnie przygotowani fachowcy mogą się z nią zmierzyć. Za to owoce owej troski przyniosą nadzieję ogromnej liczbie ludzi teraz i w przyszłości.

Ta pierwsza to rozpoczynająca się właśnie działalność nowego działu IPN, który nazywać się będzie Biurem Lustracyjnym i zajmie się weryfikowaniem obowiązkowych oświadczeń lustracyjnych, a potem zestawi i opublikuje listy współpracowników SB. Zrobi to na podstawie archiwów, a rodzajów współpracowników będzie - to już wiemy - 59. Dwustu prokuratorów będzie rozstrzygało,...

2695

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]