Reklama

I to, i to

I to, i to

06.04.2007
Czyta się kilka minut
Nie mam pojęcia, ilu dokładnie ludzi dotyczy każda z tych dwu spraw, wiem tylko, że co najmniej setek tysięcy. Obie sprawy różni wszystko prócz jednego: dzieją się tu i teraz.
P

Pierwszą z nich zajmie się już niebawem paruset specjalnie powołanych pracowników sporej rangi. Raczej dobrze płatnych. A skutki ich działalności odbiją się na losach bardzo wielu moich rodaków (licząc z rodzinami, kilkaset tysięcy pomnożyć trzeba przez trzy, cztery albo więcej). Druga sprawa stanowi na razie przedmiot działań bardzo niewielu, bo tylko świetnie przygotowani fachowcy mogą się z nią zmierzyć. Za to owoce owej troski przyniosą nadzieję ogromnej liczbie ludzi teraz i w przyszłości.

Ta pierwsza to rozpoczynająca się właśnie działalność nowego działu IPN, który nazywać się będzie Biurem Lustracyjnym i zajmie się weryfikowaniem obowiązkowych oświadczeń lustracyjnych, a potem zestawi i opublikuje listy współpracowników SB. Zrobi to na podstawie archiwów, a rodzajów współpracowników będzie - to już wiemy - 59. Dwustu prokuratorów będzie rozstrzygało,...

2695

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]