Reklama

Humaniści

Humaniści

02.04.2012
Czyta się kilka minut
Gdy przyjmiemy, co nietrudne, że humaniści stoją zupełnie gdzie indziej niż ludzie o umysłach ścisłych, uzyskamy obraz dzisiejszej sytuacji w kraju. Popatrzmy, gdzie stoją arytmetycy, i popatrzmy, jacy są aroganccy.
W

Widzimy, jak trwają w swych twierdzach twierdzeń, uzbrojeni w pały rozumowań, oparci o wzory i owe poniżające motta w rodzaju: „pamiętaj, cholero, nie dziel przez zero”. Są schowani za tarczami, wykutymi z marmuru tabliczki mnożenia, odziani w kaski logiki, i co rusz rozpylają łzawiące humanistów gazy matematyczne. Jakby tego było mało, co chwilę uruchamiają algebraiczne polewaczki, z których sikają lodowatym siurem obliczeń. Siurem paraliżującym rozumowanie humanistyczne. Nie da się ukryć, że są to sprawnie rachujący zomowcy w służbie pomysłodawców nowego systemu emerytalnego.

Z drugiej strony galopują humaniści. Wiedzą aż za dobrze, że ich moce obliczeniowe są doprawdy szalenie skromne. Lata pielęgnowania czystego humanizmu, wąchania kwiatów myśli nieścisłych, przyniosły im mnóstwo przykrych porażek. Wykluczeni ze wspólnoty rachujących, dodających i odejmujących, by nie...

3106

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]