Reklama

Historia w Tygodniku - 85 lat Władysława Bartoszewskiego (7/2007)

Historia w Tygodniku - 85 lat Władysława Bartoszewskiego (7/2007)

07.02.2007
Czyta się kilka minut
Władysław Bartoszewski mógłby być członkiem kilkudziesięciu różnych związków weteranów i represjonowanych. Nie należy do żadnego, bo, jak mówi, nie ma czasu. Zawsze wyprzedzał piasek przesypujący się w klepsydrze. Każdego roku brał na siebie nowe odpowiedzialności.
N

Nic nie zniszczyło jego energii: więzienia, cenzura, rewizje, oszczerstwa, złośliwości, niechęci. Nadal wyzwala wielką masę krytyczną dobra, która rozpoczyna reakcję łańcuchową: nie tylko dobro czyni, ale również potrafi do dobra zainspirować. Obchodzimy nie tylko Jego 85. urodziny. W tym roku minie

65 lat od Jego debiutu dziennikarskiego i od udziału w tworzeniu Rady Pomocy Żydom "Żegota". A pół wieku temu Bartoszewski rozpoczął współpracę z "Tygodnikiem Powszechnym".

Nie, stop. Musimy na moment zatrzymać rozpędzonego Władysława Bartoszewskiego, wyszukać lukę w jego zaplanowanym na kilka następnych miesięcy kalendarzu, by chociaż zdążyć powiedzieć: Władku, wszystkiego najlepszego!

Redakcja "TP"

W numerze między innymi:

  • Historyk, więzień, dyplomata, chrześcijanin, mówca, a także... fenomen witalności: piszą m.in. współwięzień z celi, były podwładny z MSZ, historyk z Yad Vashem, niemiecki kardynał, polski profesor medycyny
  • Jak przejść na emeryturę i zachować młodość? Z Władysławem Bartoszewskim (lat 85) rozmawia ks. Adam Boniecki (lat 73)
  • Biblioteka i atlas świata według Profesora
  • Alfabet Bartoszewskiego
  • Jest od 50 lat w "Tygodniku": a zaczynał jako anonimowy redaktor...

Patronat medialny: RMF FM

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Urodził się 25 lipca 1934 r. w Warszawie. Gdy miał osiemnaście lat, wstąpił do Zgromadzenia Księży Marianów. Po kilku latach otrzymał święcenia kapłańskie. Studiował filozofię na Katolickim...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]