Reklama

Grzechy w prokuraturze

Grzechy w prokuraturze

13.01.2009
Czyta się kilka minut
"Tygodnik" dotarł do szczegółów umorzonego śledztwa w sprawie molestowania przez ks. Andrzeja D. wychowanków szczecińskiego Ogniska Brata Alberta. Czy prokuratura pominęła istotny dowód świadczący przeciw księdzu?
H

Historię molestowanych chłopców opisała w marcu ub.r. "Gazeta Wyborcza" w głośnym reportażu "Grzech ukryty w Kościele". Zdaniem bohaterów tekstu w powstałym w 1991 r. szczecińskim schronisku dla młodzieży z rodzin patologicznych dochodziło do molestowania wychowanków. Miał się tego przez wiele lat dopuszczać kierujący ośrodkiem ks. Andrzej D. O zarzutach kolejni biskupi szczecińscy wiedzieli od 1995 r., nie wysłuchali jednak chłopców, nie skierowali też sprawy do sądu. Dopiero po spotkaniu z politykiem PO Jarosławem Gowinem abp Zygmunt Kamiński zdecydował się w kwietniu 2007 r. odsunąć ks. Andrzeja od pracy z młodzieżą.

8 stycznia 2009 r. prokuratura Szczecin-Zachód poinformowała o umorzeniu śledztwa, które rozpoczęto po publikacji "Wyborczej". Uzasadnienie jest niejawne ze względu na obyczajowy charakter sprawy. O jego treści wiadomo tyle, że przesłuchano ok...

4727

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]