Reklama

Grzech z lodówki

Grzech z lodówki

22.10.2012
Czyta się kilka minut
Co roku w Polsce marnuje się ponad dziewięć milionów ton żywności. Jednocześnie jesteśmy krajem ludzi niedożywionych.
Krakowski Bank Żywności na Zabłociu, październik 2012 r. Fot. Grażyna Makara
W

Wcześnie rano magazyn krakowskiego Banku Żywności na Zabłociu tętni życiem. Przyjeżdżają zarówno wyładowane produktami tiry, jak i odbiorcy z całego regionu. Huczą wózki widłowe, musztarda wyjeżdża, mleko przyjeżdża. BŻ współpracuje z ponad 200 organizacjami zajmującymi się dystrybucją żywności dla potrzebujących. Czasem pojawia się ich tak wiele, że muszą ustawiać się w kolejce: rodzinne domy dziecka, noclegownie, katolickie wspólnoty, opieka społeczna. Czekają na mleko, ser, koncentrat pomidorowy, olej, makaron, marchewkę z groszkiem, mielonkę wieprzową, ryż, kaszę gryczaną. Przyda się wszystko, co można dostać w magazynie.

Na rampie stoi pani Janina ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Przyjechała wraz z pomocnikami z górskiego kurortu (prosi, by nie wymieniać nazwy). Mężczyźni ładują do busa i na przyczepkę makaron, klopsiki z makaronem i musztardę.

Kurort ostatnio...

9271

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]