Reklama

Gry wewnętrzne

Gry wewnętrzne

05.06.2005
Czyta się kilka minut
Dziwnie dużo spraw policyjnych - i to raczej nie najnowszych - zostało nagłośnionych w ostatnich tygodniach. Aresztowano byłego komendanta śląskiej policji, rozwiązano zarządy Centralnego Biura Śledczego w Łodzi (powodem było zniknięcie kilkudziesięciu kilogramów narkotyków z policyjnego depozytu) i w Poznaniu (za przekazanie policyjnych materiałów operacyjnych przestępcom), a wreszcie do rozgrywek wewnątrzresortowych posłużono się Gazetą Wyborczą (dziennikowi podrzucono informacje o powiązaniach oficerów Komendy Głównej Policji z przestępczym gangiem).
D

Dziwne, jak wiele informacji przeciekło z policji do mediów. Trochę tak jak gdyby czekano w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji na publikacje prasowe, by wreszcie przystąpić do działań, szczególnie do działań dyscyplinujących CBŚ. Niewykluczone, że patologia objęła także elitarne CBŚ, ale problem jest szerszy: były komendant policji śląskiej gen. Mieczysław Kluk stawiany był jeszcze niedawno za wzór (pierwszy utworzył na szczeblu wojewódzkim wydział do walki z korupcją) i był przymierzany na stanowisko Komendanta Głównego. A b. Komendant Główny gen. Antoni Kowalczyk zasiada na ławie oskarżonych w procesie starachowickim. Można odnieść wrażenie, że policja jest często ubezwłasnowolniona w swych decyzjach, a jednocześnie równie często wymyka się spod nadzoru władz konstytucyjnych, a więc szefa MSWiA, premiera i komisji sejmowych.

Rzecz w tym, że...

2125

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]