Reklama

Gringo mówi dowcip

Gringo mówi dowcip

26.01.2010
Czyta się kilka minut
Wojciech Cejrowski jest w dobrej formie. "Gorący, ostry, wyrazisty i bezkompromisowy do szpiku kości" - jak pisze sam o sobie w internecie, lubi ustawiać sprawy na właściwych miejscach. Ostatnio ustawił Dzień Dziadka. Wiadomo, święto to kojarzy nam się z laurką, drętwą mową z akademii w przedszkolu i dukanymi na siłę życzeniami. Nudy. A Wojciech Cejrowski, proszę, również i w tę przestrzeń społeczną wnosi właściwą sobie jakość. Co bowiem, drogie dzieci, wyróżnia dziadka spośród dwunożnych? Otóż bezkompromisowy podróżnik 22 stycznia wyjaśnił na antenie radiowej co następuje: "Dziadek może nawet pozwolić sobie na to, by w spodnie zrobić, i nikt się nie obrazi".
J

Jest to zaiste definicja przenikliwa, nie wiedzieć tylko, dlaczego gringo nie poszedł dalej. Starość wiąże się również z innymi przypadłościami fizjologicznymi, dlaczego nie wspomnieć o nich w tym szczególnym dniu? Dlaczego w swojej audycji wspomina tylko o dziadkowych spodniach, jakby na tym uroki wieku podeszłego się kończyły? Choćby prostata, dlaczego nie wspomniał o prostacie, skoro okazja była jak najbardziej aktualna? Dlaczego nie roztoczył wizji zmęczonego ciała, zjadanego przez nowotwór? A skóra, dlaczego nie powiedział nic o zwiotczałej skórze? Są to przecież tematy jak najbardziej adekwatne i żadna pruderia nie powinna nam zabraniać o nich wspominać w tym szczególnym dniu.

Tak więc, drogie dzieci, uczcie się od Wojciecha Cejrowskiego, jak składać na odlew życzenia ukochanym dziadkom. Jeśli nie wiecie, jest to wyraz największego szacunku dla wieku...

991

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]