Reklama

Ładowanie...

Gringo mówi dowcip

26.01.2010
Czyta się kilka minut
Wojciech Cejrowski jest w dobrej formie. "Gorący, ostry, wyrazisty i bezkompromisowy do szpiku kości" - jak pisze sam o sobie w internecie, lubi ustawiać sprawy na właściwych miejscach. Ostatnio ustawił Dzień Dziadka. Wiadomo, święto to kojarzy nam się z laurką, drętwą mową z akademii w przedszkolu i dukanymi na siłę życzeniami. Nudy. A Wojciech Cejrowski, proszę, również i w tę przestrzeń społeczną wnosi właściwą sobie jakość. Co bowiem, drogie dzieci, wyróżnia dziadka spośród dwunożnych? Otóż bezkompromisowy podróżnik 22 stycznia wyjaśnił na antenie radiowej co następuje: "Dziadek może nawet pozwolić sobie na to, by w spodnie zrobić, i nikt się nie obrazi".
J

Jest to zaiste definicja przenikliwa, nie wiedzieć tylko, dlaczego gringo nie poszedł dalej. Starość wiąże się również z innymi przypadłościami fizjologicznymi, dlaczego nie wspomnieć o nich w tym szczególnym dniu? Dlaczego w swojej audycji wspomina tylko o dziadkowych spodniach, jakby na tym uroki wieku podeszłego się kończyły? Choćby prostata, dlaczego nie wspomniał o prostacie, skoro okazja była jak najbardziej aktualna? Dlaczego nie roztoczył wizji zmęczonego ciała, zjadanego przez nowotwór? A skóra, dlaczego nie powiedział nic o zwiotczałej skórze? Są to przecież tematy jak najbardziej adekwatne i żadna pruderia nie powinna nam zabraniać o nich wspominać w tym szczególnym dniu.

Tak więc, drogie dzieci, uczcie się od Wojciecha Cejrowskiego, jak składać na odlew życzenia ukochanym dziadkom. Jeśli nie wiecie, jest to wyraz największego szacunku dla wieku...

991

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]