Reklama

Gorąca jesień

Gorąca jesień

19.08.2013
Czyta się kilka minut
Wprowadzona właśnie rosyjska blokada towarów z Ukrainy to oczywiście zaskoczenie,
c

choć z drugiej strony nie pierwszy raz Moskwa w ten sposób wyraża swoje polityczne niezadowolenie (wystarczy przypomnieć sprawę eksportu do Rosji polskiego mięsa). Już wcześniej niektóre ukraińskie towary – jak słynne czekoladki Roshen produkowane przez polityka Petro Poroszenkę – objęto zakazem wwozu. Takie blokady stosuje się zwykle pod mało istotnym biurokratycznym pretekstem, ale Rosja nie dba też szczególnie o to, by prawdziwe przesłanie było jasne i zrozumiałe.
Tym razem Moskwę niepokoi zbliżenie Ukrainy do Unii Europejskiej. Jak podały kijowskie gazety, Kreml dowiedział się, że dla Angeli Merkel (a jej zdanie jest tu decydujące) fakt więzienia Julii Tymoszenko nie będzie już przeszkodą w podpisaniu umowy stowarzyszeniowej. Ma do tego dojść w listopadzie podczas szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Postanowiono więc w Moskwie przeciwdziałać i dać Ukrainie wyraźny...

1896

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]