Reklama

Godność rezydentów

Godność rezydentów

09.10.2017
Czyta się kilka minut
Na stronie internetowej Prezes Rady Ministrów jest zakładka „wydarzenia”, prezentująca to, co najważniejsze w działalności Beaty Szydło.
Głodówka lekarzy rezydentów, Dziecięcy Szpital Kliniczny, Warszawa, 6 października 2017 r. / fot. Zbyszek Kaczmarek / REPORTER / East News
Głodówka lekarzy rezydentów, Dziecięcy Szpital Kliniczny, Warszawa, 6 października 2017 r. / fot. Zbyszek Kaczmarek / REPORTER / East News
W

Większość tytułów ma tę samą konstrukcję („Premier Beata Szydło powiedziała” albo „premier Beata Szydło: [wstaw cytat]”).

No to zapraszam. Zakres: początek września – początek października.

„Premier Beata Szydło: Cześć i chwała bohaterom”. „Premier Beata Szydło: polski kapitał jest solą naszej gospodarki”. „Premier: Polska stawia na szybki rozwój i bezpieczeństwo swoich obywateli”. „Premier Beata Szydło: Prawo ma służyć wszystkim, również najsłabszym”. „Premier Beata Szydło: Otwarte strefy aktywności dla wszystkich pokoleń”. I najlepsze, z października: „Premier Beata Szydło: Polska chce być krajem, który daje szanse na szybki rozwój”. „Premier Beata Szydło: Przywracamy naszym rodakom godny wybór”.

 

Nie miejcie złudzeń: żadne z tych zdań nie dotyczy sytuacji lekarzy rezydentów, którzy od września protestują, bo zarabiają psie pieniądze, są przepracowani i wolą wyjechać z Polski. Pani premier nie znalazła czasu, żeby się z nimi spotkać.©℗

Czytaj także: Magdalena Kicińska o lekarzach-rezydentach

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Cytaty nie dotyczą wielu innych grup społeczny także. Wspomnę tylko opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych, matek samotnie wychowujące niepełnosprawne dzieci, a także sprawne, ale nie podpadające pod 500 plus, rencistów próbujących żyć za bieda-rentę i tak można by dalej. Niestety nie załapały się te osoby do grona polityków, górników, rolników z dotacjami, przybocznych sekciarza z Torunia i wielu innych którzy się załapali. Oczywiście los lekarzy rezydentów jest ważny dla nas wszystkich, ale pamiętajmy o tych innych także. Hipokryzja polityków powala.

Himalaje zakłamania i obłudy, bezczelna propaganda w stylu bolszewickich i goebelsowskich wzorców. Orwell mógłby się dużo nauczyć. Na takim tle rosnące poparcie tłumu dla rozdającego nie swoje cukierki pisu. To jak już pierdyknie, to z hukiem.

Juz ponad 3,5 mln Polaków, co troku dołąza do nich kolejne 200 tysięcy - najlepiej wykształconych (dzieki podatkom innych Polaków I wysiłkowi Rodziców), najbardziej aktywnych porzuciło kraj nad Wisłą. To największa emigracja w dziejach.Polityka koplejnych rzadow prawicowych, lewicowych, wspierajaca rozwoj gospodarczy na taniej robociznie to jak widac kompletna głupota. Polska jest w UE I musi miec place jak w UE - to nie grozi załamaniem istniejacego stanu gospodarki, on juz ie załamał. Za PRL produkowano w Polsce ciezarowki Star (fabryka wykupiona, maszyny wywiezione do Indii), kotły przemysłowe, silniki okrętowe - co tydzien wodowano kolejny statek. Jakos nikogo to nie obchodzi, ze jak nie mamy samodzielnego przemyslu I handle to jestesmy ekonomicznym ugorem? Skad maja pochodzic podatki na pensje dla sfery usług: lekarzy, nauczycieli, policje, wojsko itd ale tez I emerytow. ZAmiast tego uroczyste położenie stępki pod statek, który nawet nie istnieje na papierze. Pic I propaganda. Za ten stan rzeczy (RZzecz wspolna: Rzeczpospolita) ponosimy odpowiedzialnosc my wszyscy, wybierajac politykierow marnej tresci, a nie politykow z programami reform niezbednych tu I teraz.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]