Reklama

Generał, jego kolega i miliardy na zbrojenia

Generał, jego kolega i miliardy na zbrojenia

07.10.2013
Czyta się kilka minut
Los wiceministra Waldemara Skrzypczaka jest przesądzony. Odejdzie z resortu obrony niezależnie od tego, czy prokuratura będzie w stanie cokolwiek mu udowodnić.
Minister Tomasz Siemoniak i wiceminister Waldemar Skrzypczak. Warszawa, 26 czerwca 2012 r. Fot. Adam Chelstowski / FORUM
R

Rozmawiam z ministrem Tomaszem Siemoniakiem, który powtarza mi to samo, co mówi od dawna we wszystkich wywiadach: „Tak, ufam Waldemarowi Skrzypczakowi”. Widać, że traktuje te słowa serio. Uważa, że jego zastępca przez krótki czas w resorcie ruszył sprawy przetargów i uporządkował to, co działo się z zamówieniami uzbrojenia.
Jaki więc będzie los generała Skrzypczaka? O tym minister mówić nie chce – śledztwo (z wątkiem korupcyjnym w tle) prowadzi prokuratura. Do tego trwa rozpatrywanie odwołania generała, któremu Służba Kontrwywiadu Wojskowego (SKW) odebrała dostęp do tajnych informacji.
Wszystko w toku, i do tego tajne.
Jednak urzędnicy są przekonani, że zbliża się koniec ministerialnej kariery generała.
Bliski współpracownik Siemoniaka mówi: – Ministerstwo na dłuższą metę nie wytrzyma takiej sytuacji.
Niezależnie od tego, czy Skrzypczak potrafi się...

14161

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]