Reklama

Ładowanie...

Kłopot z panem generałem

14.10.2013
Czyta się kilka minut
Gen. Waldemar Skrzypczak mimo ostrzeżeń Służby Kontrwywiadu Wojskowego nie zerwał kontaktów z podejrzewanym o szpiegostwo izraelskim lobbystą. Jego los w rządzie Donalda Tuska wydaje się przesądzony.
Gen. Waldemar Skrzypczak Fot. Krzysztof Żuczkowski / FORUM
J

Jak się dowiedział „Tygodnik Powszechny”, tajne ostrzeżenie przed kontaktami z Menachemem Bullem SKW wysłała do najważniejszych osób w państwie już pod koniec 2012 r. Notatka o tym, że Bull jest podejrzewany o pracę na rzecz wywiadu izraelskiego, dotarła m.in. do Kancelarii Prezydenta i Premiera, a także do MSZ, ministerstwa gospodarki oraz kilku innych resortów, w tym MON.
Z treścią tajnego pisma – według naszych źródeł – zapoznał się także wiceminister Waldemar Skrzypczak. Tyle że generał znajomości z Bullem nie zerwał.
Czy to dowód na winę? Nie. Na niefrasobliwość? Owszem. Czy człowiek niefrasobliwy może pełnić odpowiedzialne funkcje w resorcie obrony? Ocenią przełożeni.
INWESTUJ Z LOBBYSTĄ
Były oficer służb cywilnych: – Takich ostrzeżeń wysyła się najwyżej kilka w ciągu roku. U wszystkich adresatów notatki powinna się zapalić czerwona...

10038

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]