Reklama

Obrońca Siemoniak

Obrońca Siemoniak

13.10.2014
Czyta się kilka minut
Powrotu poboru nie będzie, ale wojsko wyszkoli ochotników. Możemy sprzedawać broń Ukrainie. Gdy Turcja wystąpi o pomoc w ramach artykułu piątego, nie będziemy się uchylać – mówi „Tygodnikowi” jeden z najważniejszych polskich polityków.
Wicepremier Tomasz Siemoniak, wrzesień 2014 r. Fot. Karol Serewis / EAST NEWS
T

Tomasz Siemoniak z debiutanta stał się rządowym wygą.
– Wie pan, kiedy wszedłem na ostatnią Radę Ministrów, zauważyłem to pierwszy raz.
– Co?
– Że jestem już starym ministrem. Wszyscy, którzy siedzieli dookoła, byli albo nowi, albo właśnie wrócili do rządu, lecz zaczynali później ode mnie. Wyjątkiem jest Marek Sawicki, ale on miał w ministrowaniu przerwę – opowiada.
Gabinet ministra obrony zajmuje od 2011 r.
– Proszę siadać!
– Ale gdzie?
– Gdzie pan tylko zechce.
Tradycyjnie miejsce wybiera gość. Potem siada on. Dlaczego? Siemoniak zawsze tłumaczy, że tak bezpieczniej. Gdy ktoś uwierzy, zaczyna się śmiać.
Ten dowcip się nie zmienia, zmienia się za to jego poza w skórzanym fotelu. Gdy zostawał ministrem, siadywał na brzeżku. Teraz widzę go rozpartego, z nogami wyciągniętymi przed siebie.
Nie ma embarga, nie ma...

14716

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]