Reklama

Gazem do euro

Gazem do euro

14.04.2014
Czyta się kilka minut
Bezpieczeństwo Polski można podnieść inwestując w niezależność energetyczną i przystępując do strefy euro.
W

Wejście do strefy euro byłoby kolejną kotwicą, która trzyma Polskę w grupie najważniejszych państw zachodnich i podnosi nasze bezpieczeństwo – powiedział ostatnio premier Donald Tusk. Jeszcze jedną kotwicą mogłaby być niezależność energetyczna.
Unia energetyczna: szybko
Konflikt na Ukrainie sprawił, że energetyka jest w centrum zainteresowania strategów od bezpieczeństwa – nie tylko gospodarczego. Nikt dziś nie ma wątpliwości, że gaz to surowiec naprawdę strategiczny: Rosja w każdej chwili może przykręcić kurek. A Polska jest wciąż mocno zależna od dostaw zza wschodniej granicy. Sytuacja w naszym kraju ma się poprawić, gdy za kilka miesięcy ruszy gazoport, który zacznie przyjmować skroplony katarski gaz. Nadzieją na niezależność pozostaje też gaz z łupków – w ciągu najbliższych dni do Sejmu trafi projekt ustawy regulującej kwestie jego wydobycia.
...

4359

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]