Reklama

Francja po Tuluzie

Francja po Tuluzie

26.03.2012
Czyta się kilka minut
Czy Mohamed Merah przejdzie do historii jako jednostka, która zmieniła jej bieg?
W

Wygląda na to, że ten 23-letni obywatel Francji z rodziny algierskich imigrantów (on sam w Algierii nigdy nie był) – który najpierw zastrzelił trzech francuskich żołnierzy, a potem troje dzieci i ich nauczyciela ze szkoły żydowskiej w Tuluzie, a następnie, otoczony, zginął od kuli policyjnego snajpera – może zmienić wynik wyborów prezydenckich we Francji. Choć bez wątpienia nie taka była intencja Meraha – przyznać zdążyła się do niego organizacja islamskich fundamentalistów kojarzona z Al-Kaidą – to taki może być polityczny skutek jego morderczego terrorystycznego „rajdu”, który trzymał w napięciu nie tylko Francję.

Jeszcze niedawno wydawało się, że francuskie wybory – ich pierwsza runda za niespełna miesiąc – są rozstrzygnięte, że ich wynik zaważy na sytuacji w całej Unii, i że Nicolas Sarkozy będzie kolejną polityczną ofiarą kryzysu w Europie. W sondażach prowadził lider...

3491

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]