Reklama

Flynn świadkiem koronnym przeciw Trumpowi?

Flynn świadkiem koronnym przeciw Trumpowi?

04.12.2017
Czyta się kilka minut
M

Michael Flynn – eksgenerał, członek sztabu wyborczego Donalda Trumpa w kampanii prezydenckiej w USA i potem na krótko główny doradca Trumpa (już prezydenta) ds. bezpieczeństwa narodowego – przyznał się, że okłamał przesłuchujących go agentów FBI w sprawie swych kontaktów z Rosjanami. Aby uniknąć wieloletniego więzienia, Flynn poszedł na ugodę z Robertem Muellerem, prokuratorem specjalnym, który prowadzi dochodzenie w sprawie kontaktów otoczenia Trumpa z władzami rosyjskimi (ich celem mogło być uzyskanie materiałów kompromitujących Hillary Clinton, być może za obietnicę zniesienia sankcji).

W roli świadka koronnego Flynn może okazać się w przyszłości poważnym zagrożeniem dla samego Trumpa. Na razie ciemne chmury zbierają się nad głową jego zięcia Jareda Kushnera. Flynn zeznał Muellerowi, że kontakty z ambasadorem Rosji (podczas których mówiono m.in. o sankcjach) podjął na polecenie „ważnej osoby”. Media twierdzą, że chodzi o Kushnera. Biały Dom jak zwykle odrzuca oskarżenia, twierdząc, że kłamstwa Flynna to jego osobisty błąd i jego prywatna sprawa. Ciąg dalszy „Russiagate” zapewne wkrótce. ©℗
Na podst. AFP, DPA

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]