Reklama

Ładowanie...

Flynn świadkiem koronnym przeciw Trumpowi?

Flynn świadkiem koronnym przeciw Trumpowi?

04.12.2017
Czyta się kilka minut
M

Michael Flynn – eksgenerał, członek sztabu wyborczego Donalda Trumpa w kampanii prezydenckiej w USA i potem na krótko główny doradca Trumpa (już prezydenta) ds. bezpieczeństwa narodowego – przyznał się, że okłamał przesłuchujących go agentów FBI w sprawie swych kontaktów z Rosjanami. Aby uniknąć wieloletniego więzienia, Flynn poszedł na ugodę z Robertem Muellerem, prokuratorem specjalnym, który prowadzi dochodzenie w sprawie kontaktów otoczenia Trumpa z władzami rosyjskimi (ich celem mogło być uzyskanie materiałów kompromitujących Hillary Clinton, być może za obietnicę zniesienia sankcji).

W roli świadka koronnego Flynn może okazać się w przyszłości poważnym zagrożeniem dla samego Trumpa. Na razie ciemne chmury zbierają się nad głową jego zięcia Jareda Kushnera. Flynn zeznał Muellerowi, że kontakty z ambasadorem Rosji (podczas których mówiono m.in. o sankcjach) podjął na polecenie „ważnej osoby”. Media twierdzą, że chodzi o Kushnera. Biały Dom jak zwykle odrzuca oskarżenia, twierdząc, że kłamstwa Flynna to jego osobisty błąd i jego prywatna sprawa. Ciąg dalszy „Russiagate” zapewne wkrótce. ©℗
Na podst. AFP, DPA

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]