Reklama

Rok z Trumpem

Rok z Trumpem

06.11.2017
Czyta się kilka minut
Wygrał i się nie zmienił. Za to jego wygrana zmieniła Partię Republikańską i to, co dopuszczalne w polityce.
Donald Trump przed odlotem do Teksasu. Waszyngton, 25 października 2017 r. THE WASHINGTON POST / GETTY IMAGES
Z

Zapowiadało się, że będzie to dla Donalda Trumpa moment radosny: pierwsza rocznica wygranej w zeszłorocznych wyborach prezydenckich w USA. W końcu wygrał z Hillary Clinton wbrew ekspertom, wbrew komentatorom i wbrew sondażom. Z okazji rocznicy miały być też odtrąbione sukcesy, jak ogłoszenie reformy systemu podatkowego – to jeden z flagowych projektów Trumpa i jeśli przejdzie przez wszystkie etapy procesu legislacyjnego, będzie pierwszym poważnym sukcesem prezydenta od objęcia urzędu. Albo też jak ogłoszenie ważnej nominacji personalnej – nowego szefa rezerwy federalnej (Trump zmaga się z trudnościami w znalezieniu kompetentnych ludzi na stanowiska w swojej administracji).

Jednak zamiast radosnego świętowania, wybuchły kolejne bomby związane z „rosyjskim śledztwem”. Nie zagłuszył ich nawet atak terrorystyczny w Nowym Jorku w ostatnim dniu października, gdy zwolennik tzw....

16554

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]