Reklama

Ładowanie...

Generatory Nadziei

Generatory Nadziei

12.12.2022
Czyta się kilka minut
LIBKOS / AP / EAST NEWS
T

Taką akcję ogłosiły Parlament Europejski i Eurocities – stowarzyszenie 200 miast Europy. Cel: przekazać na Ukrainę tyle agregatów prądotwórczych, transformatorów i części zamiennych, ile tylko możliwe, by pomóc w przetrwaniu zimy. „To praktyczny i konkretny sposób, by zaopatrzyć w energię i czystą wodę ludzi narażonych na stałe ataki – pisze w emocjonalnym apelu Roberta Metsola, przewodnicząca PE. – Wzywam wszystkie miasta, gminy i regiony Europy, by włączyły się w kampanię. Wspólnie możemy coś zmienić”. Na zdjęciu: ukryci w piwnicy mieszkańcy Awdijiwki (Donbas, linia frontu) mają prąd z generatora, 8 grudnia 2022 r. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]