Reklama

Filozofia i karaluchy

Filozofia i karaluchy

03.01.2014
Czyta się kilka minut
Jaki może być pożytek ze studiów filozoficznych?
D

Dla ograniczonych pragmatyków paradoksalny: można je zlikwidować. Na taki właśnie pomysł wpadła Rada Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku. Zbyt mało studentów – kierunek jest „nierentowny”. Decyzja – sama w sobie absurdalna – czeka jeszcze na zatwierdzenie władz uczelni, a już stała się inspiracją do czegoś mądrego.
Postanowienie białostockich „menedżerów nauki” stało się pretekstem niebywałego jak na polskie standardy listu otwartego do Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego w obronie filozofii. Wśród ponad stu jego sygnatariuszy znajdują się osoby, które we wszystkich innych istotnych społecznie kwestiach znajdują się po różnych stronach nieprzekraczalnej – zdawało się dotąd – barykady. We wspólnej sprawie wystąpili: Zdzisław Krasnodębski, Jadwiga Staniszkis i Andrzej Zybertowicz razem z Kingą Dunin, Magdaleną Środą i Janem Woleńskim.
Lista sygnatariuszy listu...

1540

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]