Reklama

Ładowanie...

Filozofia i karaluchy

03.01.2014
Czyta się kilka minut
Jaki może być pożytek ze studiów filozoficznych?
D

Dla ograniczonych pragmatyków paradoksalny: można je zlikwidować. Na taki właśnie pomysł wpadła Rada Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku. Zbyt mało studentów – kierunek jest „nierentowny”. Decyzja – sama w sobie absurdalna – czeka jeszcze na zatwierdzenie władz uczelni, a już stała się inspiracją do czegoś mądrego.
Postanowienie białostockich „menedżerów nauki” stało się pretekstem niebywałego jak na polskie standardy listu otwartego do Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego w obronie filozofii. Wśród ponad stu jego sygnatariuszy znajdują się osoby, które we wszystkich innych istotnych społecznie kwestiach znajdują się po różnych stronach nieprzekraczalnej – zdawało się dotąd – barykady. We wspólnej sprawie wystąpili: Zdzisław Krasnodębski, Jadwiga Staniszkis i Andrzej Zybertowicz razem z Kingą Dunin, Magdaleną Środą i Janem Woleńskim.
Lista sygnatariuszy listu...

1540

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]