Reklama

Tylko ciekawość nas ocali

Tylko ciekawość nas ocali

25.09.2017
Czyta się kilka minut
Polska nauka wlecze się w europejskim ogonie i domaga się zmian. Reforma Gowina, choć interesująca, nie załatwi sprawy.
M. LASYK / REPORTER
J

Jest wtorek, 19 września, godzina 9.44. Jarosław Gowin przygotowuje się do wejścia na scenę podczas Narodowego Kongresu Nauki. Za chwilę zaprezentuje założenia projektu nowej ustawy o szkolnictwie wyższym, znanej również jako Ustawa 2.0 albo Konstytucja dla nauki. Elegancka sala Centrum Kongresowego ICE Kraków rozbrzmiewa brawami, światła nieco przygasają. Atmosfera jak na amerykańskiej konwencji wyborczej albo prezentacji nowego iPhone’a. Wicepremier niespiesznie wychodzi na scenę. „To jest dzień, który zwieńcza długi proces” – zaczyna wystąpienie. Rzeczywiście, kampanii poprzedzającej prezentację projektu mogłyby pozazdrościć wszystkie dotychczasowe reformy rządu Prawa i Sprawiedliwości, a nawet jakaś hollywoodzka produkcja. Konkurs na projekty założeń do ustawy, dyskusje wokół trzech zwycięskich koncepcji i cykl konferencji u jednych rozbudziły wielkie oczekiwania, u innych...

25145

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]