Reklama

FIFA jak PZPN

FIFA jak PZPN

07.12.2010
Czyta się kilka minut
Władze światowej organizacji piłkarskiej wybrały na organizatorów mistrzostw świata Rosję (w 2018 r.) i Katar (w 2022 r.).
J

Jeden z angielskich dziennikarzy napisał, że właściwie trudno się dziwić: skorumpowana organizacja popiera skorumpowane państwa. To, że autorem tych słów był ktoś z Wysp, jest nie od rzeczy: merytorycznie i symbolicznie to Anglia przedstawiła najlepszą propozycję, a że wybrano kogoś innego, jest dowodem, że względy merytoryczne, o symbolicznych nie wspominając, nie mają tu znaczenia. Jeśli media w jakimś kraju (w tym przypadku w Anglii) poświęcały zbyt wiele uwagi niejasnym interesom najważniejszych działaczy FIFA, tym gorzej dla tego kraju - nie dla działaczy. Angielska kandydatura przepadła kilka dni po tym, jak BBC wyemitowała program, w którym zarzuciła trzem członkom komitetu wykonawczego FIFA przyjmowanie łapówek od obsługującej organizację agencji reklamowej; wcześniej mówiono o członkach komitetu, którzy żądali pieniędzy za oddanie głosu na organizatora turnieju....

2302

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]