Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Emo na celowniku

Emo na celowniku

03.04.2012
Czyta się kilka minut
W świecie arabskim młodzież buntuje się przeciw despotom, a w demokratycznym Iraku władze ograniczają prawa obywateli. Najnowszą ofiarą są subkultury młodzieżowe, zwłaszcza emo. W walce z nimi władze dostają wsparcie od szyickich radykałów.
K

Każdego ranka Fadhel Jatti maszeruje przez sale wykładowe i rozgląda się w poszukiwaniu studentek i studentów w obcisłych dżinsach i T-shirtach z motywami młodzieżowych subkultur, zwłaszcza emo. Jako kierownik katedry telewizji na wydziale ds. mediów Uniwersytetu Bagdadzkiego, Fadhel Jatti miałby właściwie ważniejsze rzeczy do roboty. Ale polecenie służbowe to polecenie służbowe – jak mówi. A w ostatnich tygodniach iracki rząd nakazał, aby wyeliminować zjawisko emo. Od tego czasu na młodych ludzi w Bagdadzie, ale także na tutejszych homoseksualistów – i w ogóle na świeckich Irakijczyków – padł strach. Nie tyle nawet z powodu zarządzenia władz: szok wywołała seria niewyjaśnionych zabójstw.

JAK ROZPOZNAĆ SZKODNIKA

Ile było takich zabójstw? Liczba nie jest znana. Irackie stacje telewizyjne nastawione krytycznie do rządu informowały o młodych mężczyznach, z...

7066

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]