Reklama

Operacja COVID

Operacja COVID

z HaJfy (Izrael)
09.11.2020
Czyta się kilka minut
W wielu krajach żołnierze uczestniczą w walce z pandemią, ale nigdzie współpraca armii z instytucjami cywilnymi nie idzie tak daleko jak w Izraelu.
Lekarze wojskowi skierowani do pracy na oddziale covidowym szpitala Rambam Health Care Campus.Hajfa, 11 października 2020 r. JACK GUEZ / AFP / EAST NEWS
D

Dryblasowaty, niezgrabny i nieśmiały: Ori Levi nie wygląda na wojownika. – Ale tak normalnie, to jestem żołnierzem – zapewnia 19-letni kapral armii izraelskiej. Ponieważ czasy nie są normalne, Levi nie służy dziś z bronią w ręku, lecz stawia czoło wrogowi, którego nie widać ani nie słychać. „Wojna”, którą prowadzi kapral Levi, toczona jest z koronawirusem. Dlatego on oraz jego koleżanki i koledzy z oddziału zamienili karabiny na pomarańczowe kamizelki.

W ten jesienny dzień, jeszcze słoneczny i ciepły, jednostka Lewiego operuje na przedmieściach Hajfy, niespełna 300-tysięcznego portowego miasta nad Morzem Śródziemnym. Jej zadanie to przetestować możliwie jak najwięcej mieszkańców. Przed dzielnicowym domem kultury żołnierze ustawili białe plastikowe krzesła, w odległości co najmniej półtora metra jedno od drugiego, jak należy w dzisiejszych czasach.

Choć drzwi są jeszcze...

8712

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]