Reklama

Ładowanie...

Eksport zboża z Ukrainy

Eksport zboża z Ukrainy

25.07.2022
Czyta się kilka minut
UKRAINIAN EMERGENCY SERVICE / AFP / EAST NEWS
P

Porozumienie dla świata – tak António Guterres, sekretarz generalny ONZ, nazwał umowy, które Rosja i Ukraina podpisały w Stambule z ONZ i Turcją. Przewidują one, że Ukraina będzie mogła eksportować zboże bezpiecznymi „korytarzami” przez Morze Czarne. Tylko w silosach w Odessie i jej okolicy czeka 20 mln ton zbóż z ubiegłorocznych żniw – od lutego nie mogą być wywiezione z powodu rosyjskiej blokady. Rosja zobowiązała się nie atakować okrętów i portów, z których będą one wypływać. Następnego dnia po podpisaniu umów kilka rosyjskich rakiet spadło jednak na port w Odessie. Tymczasem w Ukrainie zaczęły się już żniwa. Na zdjęciu: usuwanie fragmentu pocisku rakietowego z pola pszenicy pod Mikołajowem, 22 lipca 2022 r. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]