Reklama

Ładowanie...

Jak pan z plebanem

13.06.2016
Czyta się kilka minut
Tam, gdzie władza duchowa styka się ze świecką, może dochodzić do iskrzenia. Ostatnio iskrzy między metropolitą a prezydentem Poznania z powodu pomnika Chrystusa. Sprawdziliśmy też, jak jest w innych miastach.
Prezydent miasta wraz z biskupem toruńskim podczas wyjścia diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę, Toruń, sierpień 2015 r. Fot. Mikołaj Kuras / AGENCJA GAZETA
L

Listopad 2014 r. Chwilę przed drugą, rozstrzygającą turą wyborów na prezydenta Słupska kandydat Robert Biedroń przychodzi na mecz koszykówki Energa Czarni Słupsk – Asseco Gdynia. Już wtedy mówi się, że może zostać prezydentem. On – poseł Twojego Ruchu, otwarcie przyznający się do homoseksualizmu i ateizmu.

Tuż przed pierwszym gwizdkiem obok Biedronia przechodzą znani w Słupsku duchowni: ks. Jan Giriatowicz (autorytet dla słupszczan, honorowy obywatel miasta), ks. Zbigniew Krawczyk (proboszcz parafii NMP Królowej Różańca Świętego) i ks. Eugeniusz Łabisz. Pierwszy na chwilę zatrzymuje się, by porozmawiać z kandydatem, co w Słupsku dla wielu będzie sporym zaskoczeniem. Świadkowie wydarzenia relacjonowali ich rozmowę.

– Synu, czy będziesz atakował Kościół? – pyta leciwy kapłan.

– Proszę księdza – odpowiada Biedroń – ja nigdy nie będę tego robić. Nie zamierzam...

19319

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]