Reklama

Ebola: epidemia przekracza granice

Ebola: epidemia przekracza granice

04.08.2014
Czyta się kilka minut
Wielki cios w walce z ebolą otrzymała Afryka Zachodnia i całe środowisko medyczne: w ubiegły wtorek zmarł Sheik Umar Khan, główny lekarz zajmujący się walką z epidemią tej śmiertelnie niebezpiecznej choroby w Sierra Leone.
D

Dr Khan zaczął się czuć źle dwa tygodnie temu, podczas leczenia i obserwacji pacjentów w Kenema, trzecim co do wielkości mieście tego małego zachodnioafrykańskiego kraju. Trafił pod opiekę członków organizacji Lekarze Bez Granic w Kailahun, miasteczku leżącym przy granicy z Gwineą – gdzie w lutym tego roku rozwinęły się pierwsze ogniska choroby. Dr Khan, który opiekował się w swoim kraju około stoma zarażonymi, sam nie przeżył choroby.
Pierwszym lekarzem zmarłym na ebolę podczas tej największej w historii epidemii, jest jednak dr Samuel Brisbane z Liberii. Choruje też amerykański lekarz Kent Brantly, który został przewieziony samolotem-karetką do szpitala uniweryteckiego w Atlancie. Inny obywatel USA pochodzenia liberyjskiego zmarł po tym, jak opuściwszy Liberię, wylądował w największym mieście Nigerii – Lagos. Tym samym ebola przekroczyła granicę trzech krajów, gdzie...

2184

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]