Reklama

Ładowanie...

Ebola: epidemia przekracza granice

04.08.2014
Czyta się kilka minut
Wielki cios w walce z ebolą otrzymała Afryka Zachodnia i całe środowisko medyczne: w ubiegły wtorek zmarł Sheik Umar Khan, główny lekarz zajmujący się walką z epidemią tej śmiertelnie niebezpiecznej choroby w Sierra Leone.
D

Dr Khan zaczął się czuć źle dwa tygodnie temu, podczas leczenia i obserwacji pacjentów w Kenema, trzecim co do wielkości mieście tego małego zachodnioafrykańskiego kraju. Trafił pod opiekę członków organizacji Lekarze Bez Granic w Kailahun, miasteczku leżącym przy granicy z Gwineą – gdzie w lutym tego roku rozwinęły się pierwsze ogniska choroby. Dr Khan, który opiekował się w swoim kraju około stoma zarażonymi, sam nie przeżył choroby.
Pierwszym lekarzem zmarłym na ebolę podczas tej największej w historii epidemii, jest jednak dr Samuel Brisbane z Liberii. Choruje też amerykański lekarz Kent Brantly, który został przewieziony samolotem-karetką do szpitala uniweryteckiego w Atlancie. Inny obywatel USA pochodzenia liberyjskiego zmarł po tym, jak opuściwszy Liberię, wylądował w największym mieście Nigerii – Lagos. Tym samym ebola przekroczyła granicę trzech krajów, gdzie...

2184

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]