Reklama

Epidemia zamyka granice

Epidemia zamyka granice

17.03.2020
Czyta się kilka minut
Od północy z soboty na niedzielę granice Polski – podobnie jak innych państw regionu – są zamknięte, najpierw na 10 dni (z możliwością przedłużenia).
BARTEK DOBROCH
O

Obywatele wracający do kraju lub opuszczający Polskę cudzoziemcy mogą to robić tylko przez wyznaczone przejścia, na reszcie ustawiono blokady. Granicę ze Słowacją można przekroczyć tylko w Barwinku i Chyżnem (na zdjęciu). W niedzielę ruch był tam niewielki, wpuszczano tylko wracających obywateli Polski, ich małżonków lub dzieci, cudzoziemców z Kartą Polaka oraz kierowców ciężarówek transportujących towary. Powrót do Polski wiąże się z obowiązkiem odbycia 14-dniowej kwarantanny. ©


POLECAMY TAKŻE: SERWIS SPECJALNY O KORONAWIRUSIE I COVID-19 >>>

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]