Reklama

E-wolucja w urzędzie

E-wolucja w urzędzie

18.02.2008
Czyta się kilka minut
Od kwietnia posiadacze bezpiecznych podpisów elektronicznych będą mogli składać zeznania podatkowe przez internet. Czy dzięki temu uda się uniknąć kolejek w urzędach skarbowych? Czy to krok w stronę przyjaznej dla obywatela e-administracji?
W

Wielu z tych Polaków, którzy do ostatniej chwili odłożyli wymianę dowodu osobistego, mogło się przez internet umówić na konkretny termin w urzędzie. Wielu z nich marzyło zapewne, żeby tak dało się na tej samej stronie internetowej podać odpowiednie dane, zeskanowane zdjęcie, a całość podpisać cyfrowo. A jednak w erze informacji kolejki do urzędów tak szybko nie znikną.

Szyfrowane klucze

Szybkość i bezpieczeństwo przesyłania informacji to dziś klucz do sukcesu zarówno dla wielkiego przedsiębiorstwa, jak i zwykłego obywatela. Pierwszemu pozwala uzyskać przewagę nad konkurencją, drugiemu - zaoszczędzić czas i pieniądze. Aż trudno uwierzyć, że dopiero w 1991 r. zniesiono zakaz użytkowania sieci do celów komercyjnych. Internet stał się szybko nieodłącznym składnikiem życia prywatnego, ale też wprowadził na nowe tory obrót...

8754

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]