Reklama

Dziwne znaki

Dziwne znaki

22.06.2015
Czyta się kilka minut
Wiadomości są takie, że papież włączył się w akcję dekarbonizacji naszego kraju, a Jarosław Kaczyński nie chce być premierem.
M

Możemy zatem śmiało i bez egzaltacji uznać, że rzeczywistość skrzeczy. Skrzeczy w sposób, nie kryjmy, bezlitosny i szydzi z naszej ufności w umiejętności wieszczenia i analizowania.

Wydawało się dotychczas, że możliwość zaangażowania Kościoła w wydobycie oraz w zakazy kopcenia węglem to fantazje z pogranicza fantazji na indeksie, że tradycja używania węgla – przynajmniej tutaj – jest załatwiona zarówno naszymi przyzwyczajeniami, jak też wyborami już dokonanymi oraz tymi najbliższymi, których wynik widać bez konieczności używania lornetki. A jednak nie. Podobnież rzecz się ma z prezesem Kaczyńskim. Jego premierowanie najbliższe było tak oczywiste, jak za przeproszeniem coroczna nieuchronność Barbórki.

By zrozumieć, co się stało, spróbujmy dokonać mistrzowskiego obrócenia, czy może raczej teoretycznie przywrócenia porządku, tak bardzo właśnie zaburzonego, ale – do diaska...

3771

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]