Reklama

Dziś wieczór udajemy

Dziś wieczór udajemy

30.01.2005
Czyta się kilka minut
Są przedstawienia, które stają się wydarzeniami, zanim staną się czymkolwiek. Aby osiągnąć status wydarzenia, trzeba gwiazd. Z okazji “Dr Hausta" w warszawskim Teatrze Studio spotkały się trzy gwiazdy-nadzieje.
M

Magdalena Piekorz, która za “Pręgi" według Kuczoka z Żebrowskim dostała główną nagrodę w Gdyni, Wojciech Kuczok - zdobywca nagrody Nike i Michał Żebrowski - aktor grający w filmach wszystkie narodowe bóstwa, starający się od niedawna o stworzenie teatralnej odnogi swojego aktorskiego istnienia. Zestaw bez zarzutu, co natychmiast wykorzystały media i dąć zaczęły w trąby. Zestaw bez skutku. Czyja wina? Wspólna.

Opowiadanie Wojciecha Kuczoka z tomu “Widmokrąg" to historia psychoanalityka, starzejącego się mężczyzny, który, jak to zwykle w literaturze i w życiu bywa, usiłuje doradzać innym mając nieuporządkowane sprawy własne. Nierozliczone traumatyczne przeżycie z dzieciństwa, problemy z kobietami zaostrzone syndromem wieku średniego i, na dokładkę, kłopoty z alkoholem. Autor posłużył się nielinearną narracją, prowadząc czytelnika od końca do środka kłębka....

5707

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]