Reklama

Dzielnica cudów

Dzielnica cudów

18.04.2016
Czyta się kilka minut
Na konsekrowanej hostii, która upadła podczas mszy świętej, pojawiły się czerwone przebarwienia. Jedne z przeprowadzonych badań miały dowieść, że to fragmenty ludzkiej tkanki mięśnia sercowego noszącego ślady agonii.
Kościół św. Jacka w Legnicy, 11 kwietnia 2016 r. Fot. Maciej Kulczyński / PAP
2
25 grudnia 2013 r., ósma rano. W sanktuarium św. Jacka w Legnicy trwa pierwsza msza św. Młody wikary, jeden z koncelebrantów, ma kłopot z poruszaniem palcami u dłoni. Gdy udziela komunii jednemu z ministrantów, komunikant upada na posadzkę. Zgodnie z kościelną praktyką trafia potem do napełnionego wodą nieużywanego kielicha liturgicznego. Ma się w nim rozpuścić.

10 kwietnia 2016 r., południe. Niedzielną sumę odprawia bp Zygmunt Kiernikowski. Tuż przed końcem liturgii jego sekretarz odczytuje oficjalny komunikat: ponad dwa lata temu miało tu miejsce „wydarzenie o znamionach cudu eucharystycznego”. Siedzący w pełnym skupieniu w ławkach ludzie wyłapują jedno, najważniejsze od teraz słowo: cud.

Oba wydarzenia dzielą od siebie ponad dwa lata. Co przez ten czas działo się w parafii św. Jacka? Jak na doniesienia o „cudownym” wydarzeniu reagują dziś mieszkańcy Legnicy?...

21520

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

nawet nie miałam siły czytać tekstu do końca, może jeszcze. To jednak przygnębiające,że współcześni chrześcijanie potrzebują takiego " cudu" dla wzmocnienia wiary...A może tak mowa pożegnalna Jezusa, jak nie mamy siły czytać całej ewangelii ;-) Cud wspólnoty, przyjażni i miłości nie wystarczy, w tym naszym cudownym, wciąż niewytłumaczalnym naukowo świecie?

Wprawdzie mamy XXI wiek, ale nadal są kraje w których dla części ludzi ”czucie i wiara silniej mówią do mnie niż mędrca szkiełko i oko”! Zatem proponuję 2 artykuły dla tych dla których słowa René Descartes ”Cogito ergo sum” jeszcze coś znaczą… . © Natin http://www.wiz.pl/8,1674.html http://www.se.pl/wiadomosci/polska/cud-w-sokoce-to-oszustwo_116671.html

A potem się dziwimy, ze ludzie glosuja na durniow i burakow....Przeciez w tym kraju wkrótce będą leczyć chore dzieci wkładając je do rozpalonego pieca!

Pierwszy cud juz ogloszony. Teraz czekamy na cud gospodarczy. Jedno co mnie dziwi - ponad dwa lata czekano na ogloszenie tego cudu. Dlaczego tak dlugo ...?

Zastanawia mnie, że wprawdzie wiele się mówi o cudownych uzdrowieniach, czy to przy okazji kolejnych, coraz to liczniejszych kanonizacji, czy też np. w kontekście Lourdes, jednak nigdy nie podaje się przykładów uzdrowień oczywistych - dajmy na to komuś pociąg obciął nogę, a ta mu cudownie odrosła po modlitwie do jakiegoś kandydata na ołtarze. Zwykle kogoś bolała głowa, a potem przestała, miał guza i on się zmniejszył, ewentualnie nie chodził, a potem wstał. No ale czemu ta noga nie chce?!.. albo chociaż mały palec!?... Któryś z forumowych teologów może mi to wytłumaczyć?

Otóż dlatego,że noga chcieć nie może,nie posiada wolnej woli, a gdyby nawet ją miała, to z przyczyny genialności matki natury człowiek jest istotą skomplikowaną i nie odrastają mu nogi czy inne członki jak ogon niektórym gadom...No ale mamy dwie nogi, parzyste kończyny, czy było z góry wiadomo,że człowiek wymyśli laski, kule, protezy... A propos cudów w Lourdes, serdecznie polecam film, bynajmniej nie ckliwą " Berandatę z Lourdes" ale francuski film pt." Lourdes:...

Tak, to rozumiem - dajmy więc spokój p. Bogu i jego "cudom".

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]