Reklama

Ładowanie...

Dylan, ojciec White’a

30.06.2014
Czyta się kilka minut
W najbliższy piątek, 4 lipca, Jack White wystąpi na gdyńskim Open’erze. Jego największy mistrz – Bob Dylan – zagra dzień później na Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty.
Jack White w Los Angeles, 2012 r. Fot. Tim Mosenfelder / CORBIS
J

Już za kilka dni pojawią się w okolicach Słupska. Będzie ich różnić prawie wszystko: wiek, profesja i narodowość. A jednak na kilka godzin połączy ich wspólny cel, a właściwie – postać. Europejscy dylanologowie z pewnością nie opuszczą okazji, by zobaczyć swojego mistrza. Nie teraz, gdy ceniony dziennikarz David Kinney poświęcił im całą książkę, spisując losy tych prawdziwych fanatyków.
Dylanologists” ma tę przewagę nad kolejnymi biografiami wielkiego barda, że mówi prawdę. Nie traktuje bezpośrednio o genialnym Robercie Zimmermanie (prawdziwe nazwisko Dylana) – postaci mitycznej, rozwiewającej się w anegdotach, plotkach i tajemnicach, ale o ludziach z krwi i kości. O pracownikach biorących urlopy, by co roku 24 maja znaleźć się w Hibbing– małym, nudnawym miasteczku w Minnesocie, gdzie wychował się artysta. O domorosłych archiwistach, którzy przemieniają swoje domy w...

9897

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]