Reklama

Duda day

Duda day

17.09.2013
Czyta się kilka minut
Podwyższenie wieku emerytalnego było koniecznością – bez tego system zwyczajnie by się zawalił.
E

Elastyczny czas pracy wydaje się sensownym pomysłem na pomoc dla przedsiębiorców. Umowy śmieciowe można dowolnie krytykować, ale jednak lepiej, żeby ludzie pracowali, i to legalnie, a nie kisili się w szarej strefie lub wyciągali rękę po zasiłek. Zwiększanie płacy minimalnej w kryzysie to nie jest dobry pomysł. Tak właśnie myślę, kiedy słyszę o postulatach związków zawodowych – ludzi, których przewodniczący Solidarności Piotr Duda wyprowadził w zeszłym tygodniu na ulicę.
Jednocześnie nie potępiam ani Dudy, ani jego sojuszników z OPZZ i innych central, ani żadnego ze stu, czy jak kto woli dwustu tysięcy ludzi, którzy demonstrowali w sobotę na ulicach Warszawy. Liczba demonstrantów była ogromna. Tym bardziej należy docenić styl protestu i stopień organizacji – żadnych zadym, żadnych incydentów, bójek z policją, wybijania szyb.
Myślę sobie też, że związkowcy przyjechali do...

2132

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]