Reklama

Droga do atomu

02.01.2007
Czyta się kilka minut
8 grudnia, podczas wizyty Jarosława Kaczyńskiego na Litwie padła deklaracja o przyłączeniu się Polski do budowy elektrowni atomowej w Ignalinie. Co - jak podkreślał premier - nie oznacza zaniechania budowy podobnej elektrowni w Polsce.
fot. Bill Tracey (CC)
T

Tydzień później "Głos Wielkopolski" pisał o spodziewanym na dniach ogłoszeniu programu takiej budowy. Miałaby to być największa inwestycja w historii naszego kraju, szacowana na 10 mld euro. Rząd chce, pisał dziennik, by w 2018 r. działała u nas co najmniej jedna duża elektrownia.

Programu do dziś nie ogłoszono. - Premier wspomniał o tym w Wilnie, jednak na szczegóły jeszcze za wcześnie. Gdy zapadnie decyzja, będziemy niezwłocznie informować - słyszymy w Centrum Informacyjnym Rządu.

Inwestycja na Litwie oraz wzmianka o budowie siłowni w Polsce to pierwsze podjęcie przez obecny rząd kłopotliwego od zawsze tematu, odkąd w wygłoszonym 19 lipca exposé premier Kaczyński mówił: "Przyjdzie taki czas, w którym nasza, oparta głównie o węgiel brunatny, energetyka będzie już bardzo trudna do przyjęcia w UE ze względu na ochronę środowiska. Czy nie...

13412

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]