Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Dobrze znane piosenki albo gdzie jest wasze przykazanie miłości?

Dobrze znane piosenki albo gdzie jest wasze przykazanie miłości?

19.06.2017
Czyta się kilka minut
„Pierwszy raz próbowano podpalić ich w nocy z 17 na 18 maja.
B

Butelka z benzyną chybiła od otwartego okna o 10 cm. Po raz drugi, w dwa tygodnie później, sąsiad ośrodka podpalił ogrodzenie.

To było mniej groźne, był pijany i dlatego niedokładny” – pisała w grudniu 1991 r. Beata Kostrzewska w łódzkich „Odgłosach”. „Przez głośniki zradiofonizowanego samochodu jeżdżącego ulicami miasta nawoływano: W opinii społeczeństwa naszego kraju ta choroba jest bardzo groźna. Nikt nie będzie chciał sprowadzić się do takiej miejscowości. Naszych domów, mieszkań i zakładów nikt nie będzie chciał kupić. Straciliśmy dorobek naszego życia, bez możliwości wyprowadzenia się stąd. To miasteczko będzie synonimem AIDS. Precz z miasta, precz z pedałami, precz z Nowakiem”.

„Zabierzcie ten ośrodek, nie chcemy nic więcej. Najszybciej, bo z choroby AIDS nikt się nie wyleczył. Nie bierzcie pod uwagę księdza Nowaka, który myli piekło z niebem, a o społeczeństwie...

4688

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Wydawało mi się, że już nic nie pamiętam z tamtych lat. Takie przypomnienie działa odświeżająco... Teraz dopiero dotarło do mnie, że to się teraz dzieje, to tylko deja vu. Wychodzi na to, że niczego nie zrozumieliśmy i nie nauczyliśmy się niczego.

Ja mam podobnie. Pamiętam te przekazy w TV, prasie. To byłobstraszne, ta nienawiść do tych ludzi, dzieci. Ale wówczas rzadzili ludzie, którzy rzadko odmieniała słowo Bóg przez przypadki, za to kierowali się zasadami chrześcijaństwa. Zamieńmy w tych przekazach chorych na AIDS na uchodźców i mamy, to co jest dzisiaj. Różnica polega na wycierania sobie gęby Bogiem u rządzących. Wstyd.

Świetny felieton. W dobrym momencie się ukazał. Tak , pamiętam. Te wykrzywione nienawiścią twarze, te wrzaski, bluzgi. Jakbym tłum od miesiączki widział. Różnica taka, ze dzisiaj cyniczni, bezkompromisowi politycy wygrywają na nienawiści słupki sondaży. No i arcywielebni nie ci, co wtedy.

Za ciekawe i pomysłowe zestawienie tych sytuacji. Taki zabieg najlepiej przemawia do wyobraźni i sumienia.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]