Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Dobre rady na kanikułę

Dobre rady na kanikułę

04.07.2016
Czyta się kilka minut
Oczywiście, trzeba się interesować tym, co się dzieje. Trzeba wiedzieć np., co to Brexit i jakie mogą być jego konsekwencje, czym Jarosław Kaczyński różni się od Józefa Piłsudskiego, a nawet – kto z polskiej reprezentacji piłkarskiej zmieni po Euro klubowe barwy.
Wojciech Bonowicz / Fot. Grażyna Makara
Wojciech Bonowicz / Fot. Grażyna Makara
T

Ta ostatnia informacja nie jest może konieczna do życia, ale jeśli interesujemy się sportem, łatwiej nam się porozumieć z kimś, z kim poza tym niewiele nas łączy. Sport wymyślono również po to, żeby ludzie, zamiast wrzeszczeć na siebie, wrzeszczeli w powietrze.

Dobrze jest znać umiar w kupowaniu i orientacyjne ceny różnych towarów, żeby w czasie zakupów nie nabijano nas nieustannie w butelkę, oferując jako „okazję” coś, co tak naprawdę żadną okazją nie jest. Dobrze jest interesować się, skąd co pochodzi i jaką drogą do nas przyszło, żeby nie uczestniczyć w wyzysku innych ludzi – choć tu sprawa jest trudniejsza i wymaga od nas większego zaangażowania. Która kawa jest fair trade, a która nie, nie zawsze da się sprawdzić, podobnie jak lakoniczna informacja, że coś jest made in China, wcale nie oznacza, że zostało wyprodukowane w obozie pracy. Niemniej całkowicie...

3649

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Doskonały artykuł. Piękny i pożyteczny. Dziękuję autorowi, za przywrócnie wiary w człowieka.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]