Reklama

Dobre rady na kanikułę

Dobre rady na kanikułę

04.07.2016
Czyta się kilka minut
Oczywiście, trzeba się interesować tym, co się dzieje. Trzeba wiedzieć np., co to Brexit i jakie mogą być jego konsekwencje, czym Jarosław Kaczyński różni się od Józefa Piłsudskiego, a nawet – kto z polskiej reprezentacji piłkarskiej zmieni po Euro klubowe barwy.
Wojciech Bonowicz / Fot. Grażyna Makara
Wojciech Bonowicz / Fot. Grażyna Makara
T

Ta ostatnia informacja nie jest może konieczna do życia, ale jeśli interesujemy się sportem, łatwiej nam się porozumieć z kimś, z kim poza tym niewiele nas łączy. Sport wymyślono również po to, żeby ludzie, zamiast wrzeszczeć na siebie, wrzeszczeli w powietrze.

Dobrze jest znać umiar w kupowaniu i orientacyjne ceny różnych towarów, żeby w czasie zakupów nie nabijano nas nieustannie w butelkę, oferując jako „okazję” coś, co tak naprawdę żadną okazją nie jest. Dobrze jest interesować się, skąd co pochodzi i jaką drogą do nas przyszło, żeby nie uczestniczyć w wyzysku innych ludzi – choć tu sprawa jest trudniejsza i wymaga od nas większego zaangażowania. Która kawa jest fair trade, a która nie, nie zawsze da się sprawdzić, podobnie jak lakoniczna informacja, że coś jest made in China, wcale nie oznacza, że zostało wyprodukowane w obozie pracy. Niemniej całkowicie...

3649

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Doskonały artykuł. Piękny i pożyteczny. Dziękuję autorowi, za przywrócnie wiary w człowieka.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]