Reklama

Ładowanie...

Do szczęścia potrzeba rzeczy materialnych

06.12.2011
Czyta się kilka minut
Św. Mikołaj pomagał dyskretnie, ale z głową. Tak, by ludzie będący w potrzebie dzięki niemu stawali na nogi. Współczesne czasy domagają się jednak metod nowoczesnych.
Z

Zachwyt nad własnym przełożonym to w Polsce wciąż rzadkość, na korytarzach jednej z kamienic w centrum Krakowa słychać jednak wciąż tę samą melodię: "dzięki temu, że tu pracuję, staję się lepsza", "każdy z nas ma w sobie coś wyjątkowego". W siedzibie Stowarzyszenia Wiosna, które ks. Jacek Stryczek założył przed dziesięcioma laty, trwa mobilizacja przed grudniowym finałem akcji "Szlachetna Paczka". W biurze bywa w tych dniach nerwowo, mimo to - atmosfera jest miła.

- Ks. Jacek stworzył miejsce, które uświadamia, jak bardzo brakuje nam zaangażowania tego rodzaju i jak dobrze ono smakuje - tłumaczy Maryla Moszyńska, która jako coach od roku współpracuje ze stowarzyszeniem. - Gdziekolwiek pojawią się ludzie "Wiosny", gromadzą się wokół nich inni i mówią: ja też chcę pomóc!

Pomysł był prosty, a jednocześnie nowatorski: pomóc ludziom w pomaganiu...

17175

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]