Reklama

Do szczęścia potrzeba rzeczy materialnych

Do szczęścia potrzeba rzeczy materialnych

06.12.2011
Czyta się kilka minut
Św. Mikołaj pomagał dyskretnie, ale z głową. Tak, by ludzie będący w potrzebie dzięki niemu stawali na nogi. Współczesne czasy domagają się jednak metod nowoczesnych.
Z

Zachwyt nad własnym przełożonym to w Polsce wciąż rzadkość, na korytarzach jednej z kamienic w centrum Krakowa słychać jednak wciąż tę samą melodię: "dzięki temu, że tu pracuję, staję się lepsza", "każdy z nas ma w sobie coś wyjątkowego". W siedzibie Stowarzyszenia Wiosna, które ks. Jacek Stryczek założył przed dziesięcioma laty, trwa mobilizacja przed grudniowym finałem akcji "Szlachetna Paczka". W biurze bywa w tych dniach nerwowo, mimo to - atmosfera jest miła.

- Ks. Jacek stworzył miejsce, które uświadamia, jak bardzo brakuje nam zaangażowania tego rodzaju i jak dobrze ono smakuje - tłumaczy Maryla Moszyńska, która jako coach od roku współpracuje ze stowarzyszeniem. - Gdziekolwiek pojawią się ludzie "Wiosny", gromadzą się wokół nich inni i mówią: ja też chcę pomóc!

Pomysł był prosty, a jednocześnie nowatorski: pomóc ludziom w pomaganiu...

17175

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]