Reklama

Do przemyślenia przed kampanią

Do przemyślenia przed kampanią

25.08.2014
Czyta się kilka minut
Będą zmiany w krakowskich kranach? Możliwe, mamy bowiem zrąb programu dla miasta: „Dostałem oficjalną propozycję od PiS-u na kandydaturę na prezydenta Krakowa. Trzeba tam zacząć od oszczędności i ściągania inwestorów” – powiedział Jarosław Gowin.
M

Magia tych dwu postulatów „tam”, czyli w Krakowie, może mieć moc. Niezorientowanym warto wyjaśnić, że „oszczędności” w naszym mieście nie oznaczają koniecznie składania grosików do skarbonki po to, by kupić sobie za rok coś ładnego, powiedzmy z drugiej ręki. Dla niektórych oszczędzanie nie ma tu nic wspólnego z wyrzeczeniami, a wręcz odwrotnie. Często bowiem pod wołaniami o „oszczędność” leży propozycja oszczędzania ludzkiej energii, bardzo „tam”, jak mówi Gowin, czyli tu, chwytliwa.
Oszczędzanie w Krakowie różne może mieć oczywiście oblicza, i od dawna dość są to oblicza niedomyte. Jeżeli zatem ów były bramkarz Czarnych Jasło ma na myśli schłodzenie wody do mycia, to niewątpliwie znajdzie wielu zwolenników, zwłaszcza wśród ogromnej rzeszy tych, którym mycie kojarzy się z przynależnością do tzw. „salonu”. Zimna woda tchnie surowością dziś proponowanego zewsząd obyczaju i...

3809

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]